iOS 7.1 Beta 2 – Official / UnOfficial DMG, iPSW, Download Linkleri

iOS 7.1 Beta 2 IPSW Dosyalarını aşağıdaki Linklerinden indirebilirsiniz. UDiD Kaydı bulunmayanlar aşağıdaki açıklamaları dikkatli okusunlar. (iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV 2G/3G)

iOS 7.1 Beta 2 Sürümü geliştiricilere sunuldu, Apple yeni betalar yayınlamaya devam ettikçe bizde bıkmadan yeni neler var diye meraktan bu sürümleri yüklemekten bıkmayacağız galiba.

DiKKAT : Eğer cihazınızda iOS 7.1 Beta 1 yüklü ise ve UDiD kaydınız yok ise iOS 7.1 beta 1 üzerinden Beta 2 yi yüklemeyin,  önce cihazınızı iOS 7.0.4  versiyonunu güncelleyip daha sonra iOS 7.1 Beta 2 versiyonuna kurmanız gerekiyor. Ayrıca  yine UDiD kaydınız yoksa ve ios 7.1 beta yüklü ise ve ios 7  beta 2  OTA ‘da güncelleme görünüyorsa sakın cihazınızdan güncellemeyi yapmayın.

Bu işlemlerden sonra IPSW olarak dosyayı (uzantısı DMG ise önce  dosyayı çıkarmanız gerekiyor) bilgisayarınızdan yükleyin ve aynı şekilde iTunes’ ten SHIFT+Güncelle olarak ilgili dosyayı göstererek yüklemesini yapın, yoksa problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Bana soracak olursanız, eğer UDiD kaydınız yok ise hiç bulaşmayın derim. Eğer bir de UDiD kayıtsız 7.1 beta 1 versiyonunda iseniz büyük ihtimalle Aktivasyon ekranında kalacaksınız, ayrıca aktivasyon ekranında kalınca da 7.1 beta 1’e de düşüremeyeceksiniz, sonunda ios 7.0.4 kurmak zorunda kalacaksınız, bu da aldığınız yedeğinizi (backup) geri yükleyemeyeceğiniz anlamına gelir !!!

Not : iOS 7.1 beta 2 UnOfficial linklerinde yoğunluktan dolayı download problemleri oluşabilir, lütfen tekrar deneyin; Ben bu siteden 4s için iOS 7.1 Beta 2′yi indirdim o yüzden linkler çalışmıyor demeyin.

UnOfficial Linkler :

  

ios 7.1 Beta 2 Update
ios 7.1 Beta 2 Update

 

Official iOS 7.1 Beta 2 Links :

iPad:

iPhone:

iPod touch:


 

Yeni iOS 7.1 Beta 2 Sürümü (Dikkat)


 

– ios 7.1 Beta 2 de değişen neler, bize ne tür yenilikler getirmiş bir bakalım;

  • Anahtarla Denetim özelliği gelmiş;
  • Mesajlaşma kısmında tarihleri gösterme, sağa kaydırınca saat ve tarihi gösterme,
  • Grup Mesajlaşması kısmında foto gösterebilme/kullanabilme özelliği gelmiş,
  • Video kısmında artı özellikler eklenmiş,
  • Anımsıtıcılar da, Beta 1’den farklı olarak sağ üst köşeye saat simgesi eklenmiş, Listeleme özelliği tasarımı değişmiş,
  • Siri’ de sesler seçebilme özelliği eklenmiş (kadın, erkek)
  • Kontrol Merkezi’ne saat simgesinin yenilenmiş, kısa yollarda bulunan saat simgesi, bu beta sürümde değiştirilmiş,
  • Sesli Notlar da; Ses kaydederken, ses dalgalarını ekranda görüntülenmesi sağlanmış, ses notlarının simgeleri yenilenmiş.

Daha ne olsun 🙂

@HB

 

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.