Apple Tv3’ü Plex Media Server ile Kullanma

Apple Tv3’ü Plex Media Server ile Kullanma.
Plex Media Server’ı bilgisayara kurmadan önce Python Derleyicisi’ni yüklemek gerekiyor. Yalnız Plex Media Server için Python 2.7.5’i yüklediğinizden emin olun çünkü 3.3.2 versiyonunda çalışmıyor.
Buraya Tıklayarak Python’un indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.
Phyton 2.7.5’i kurduktan sonra Plex Media Server’ı Buraya Tıklayarak indirin.
İki programın da kurulumunda herhangi bir zorluk yok.


Şimdi Apple Tv ile ilgili olan kısma geldik.
Apple Tv’de Ayarlar > Genel > Ağ’a girin Wireless veya Ethernet hangisiyle bağlanıyorsanız konfigürasyonunda DNS Ayarla’yı Elle’yi seçip, DNS’i Plex Media Server ve Python’u kurduğunuz bilgisayarınızın Local IP’sini yazın. Burada benim için bu 192.168.1.4

Plex Media Server’ı Apple Tv ile kullanabilmek için PlexConnect Dosyasını indirin Buradan direkt indirebilirsiniz, veya https://github.com/iBaa/PlexConnect bu adresten sayfaya ulaşıp ZIP’e tıklayarak indirebilirsiniz.

PlexConnect’i zipten çıkarttıktan sonra Settings.py’yi metin editöründe açıp #19. satıra Plex Media Server’ın yüklü olduğu Local Ip’nizi yazın. Burada benim için yine 192.168.1.4

Şimdi de PlexConnect.py’yi metin editöründe açıp #23. satırı yine Plex Media Server’ın yüklü olduğu Local Ip’nizi ve portunu

yazın (port 32400 olacak)

Kaydedip kapattıktan sonra,
PlexConnect’in, Plex Media Server’dan önce başlaması gerekiyor.

Önce Plex Media Server’ın saatin ordaki iconuna sağ tıklayıp Exit yapın. Sonra PlexConnect.Py’ye çift tıklayın

Ardından Plex Media Server’ı başlatın. Bilgisayar’daki ayarlar bu kadar.
Apple Tv’de Fragmanlar’a girin ve Filmleri izleyin.
Ayarlarda Altyazı boyutunu ayarlama ve gösterim seçenekleri de mevcut.

Altyazının film ismiyle aynı olması gerekiyor. Filmlerde çift dil seçeneği varsa da kolaylıkla değiştirilebiliyor

Filmleri izlerken haliyle bilgisayarın ve PlexConnect’in açık olması gerekiyor, bu jailbreak değil ancak yine de bir yöntem.

Karışık gibi durabilir ancak yaparken 5-10 dakikanızı alır ancak. Takıldığınız yer olursa yardımlaşırız. Mac’e de yakın zamanda yükleyip deneyeceğim. Mantık aynı, programların Mac versiyonunu yükleyip aynı ayarları yapmak gerek.

donanimhaber/jakida

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirThis site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.